Home

Konsullata e kosoves ne gjermani

Shërbimet Konsullore - Frankfurt. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Frankfurt am Main. Adresa. Hamburger Alle 2-4 , 60486 Frankfurt am Main. Të dhënat kontaktuese: Nr. i telefonit: +49 (0) 69 271 339 20. Nr. i faksit: +49 (0) 69 271 33 92-29. Email: consulate.frankfurt@rks-gov.net E-mail: embassy.germany@rks-gov.net. MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË BERLIN. Binak Berisha, Këshilltar. Wall str. 65 D-10179 Berlin/GER. +49 30 240 47 69 11. +49 30 240 47 69 19. consulate.Berlin@rks-gov.net. Numri emergjent: +49 (0) 179 367 05 36

Shërbimet Konsullore - ambasada-ks

Konsullatat e Kosovë në Gjermani Konsullata e Republikës së Kosovës - BERLIN Wallstraße 65, 10179 Berlin / Kati i tretë. Tel: +49 30 240474911 Emal: consulate.berlin@rks-gov.net Orari i punës: E hënë - E enjte (të premtën e mbyllur) 9.30-13.00 dhe 14.00-16.00---Konsullata e Republikës së Kosovës - FRANKFURT Rudolfstraße 13-17, 60327 Frankfurt am Main Tel: +49 (0) 69 27. Të premteve nga ora 09:30 - 12:00. Sprechstunden: Montag bis Donnerstag: 09:30 -12:00 Uhr und von 14:00 - 16:30 Uhr. Freitags: 09:30 - 12:00. NJOFTIM: për festat zyrtare në Republikën e Kosovës si dhe për festat zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë Konsullata e Përgjithshme në Düsseldorf nuk punon me palë. WICHTIGER HINWEIS: An gesetzlichen Feiertagen der Republik Kosovo und an gesetzlichen Feiertagen der Bundesrepublik Deutschland bleibt das Generalkonsulat in.

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Hamburg Government Organization Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft der Republik Kosov

Ky shërbim i ofron ndihmë shtetasve të Kosovës për zgjidhjen e problemeve të natyrës konsullore. Shërbimi i marrëdhënieve me publikun mund të kontaktohet në: Tel: +49 (0) 89159861720 Fax: +49 (0) 89159861719 Email: generalconsulate.munich@rks-gov.net Adresa: Konsullata e Përgjithshme e Republkës së Kosovës Ehrenbreitsteinerstr. 2 Negociatat qeveritare mes Kosovës dhe Gjermanisë: Gjermania ofron 72.1 milionë euro për të sjellë Kosovën më afër Bashkimit Evropian Intervistë me Ambasadorin Rohde për Gazeta Express Intervistë me Ambasadorin Joern Rohde dhënë Deutsche Welle-s në gjuhën shqipe më 16.10.202

Kontakti - Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e

Konsullatat e Kosovë në Gjerman

Fotografi nga vizita shtetërore e Presidentes Atifete Jahjaga, në Gjermani (23-24 tetor 2013) - Ministria e Punëve të Jashtme - Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Frankfurt Në Hamburg të Gjermanisë është hapur Konsullata e Përgjithshme e Kosovës. Kjo është konsullata e pestë që Kosova hap në Gjermani, shtet për të cilin ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, thotë se është aleati strategjik i vendit tonë në Evropë. Këtë mbrëmje inauguruam në Hamburg Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës që do të [ Ambasada e Republikës së Kosovë në Gjermani së bashku me Konsullatën e Përgjithshme të Kosovë në Bavari i kanë shprehur ngushëllime familjarëve të cilët i kanë humbur fëmijët tragjikisht në Gjermani. Ngushëllime ka shprehur edhe Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla duke bërë të ditur se janë në kontakt me autoritetet atje për të [

Pershendetje nga Buqja ekam 1 pytje ame tregoni se ajan ne punim Konsullata Kosovare ne frankfurt apo jo se qe 1 Muj ika qe poithirri ne Telefon dhe askush nuk po Lajmrohet. Nese vazhojn kshtu te punojn mamir Letemshelin kejt emos tnamarrin ne qaf . Antworten. ibishi. 26. Juli 2012 um 17:12 pershendetjete gjitheve.ju lutem me lajmroni nese esht bere gati pasaporta e djalit {euron ibishi}tash. Behgjet Pacolli, ministri i jashtëm i Kosovës ka njoftuar se në Gjermani është përuruar Konsullata e Përgjithshme e Kosovës Është hapur Konsullata e pestë e Përgjithshme e Kosovës në Gjermani. Konsullata e cila është hapur mbrëmë është vendosur në Hamburg. Lajmin e ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se do të përmes kësaj konsullate do të forccohet tregtia dhe do të promovohen lidhje të forta mes të dyja shteteve. Sonte inauguruam në. Ne shfrytëzojmë cookies. Kjo faqe shfrytëzon cookies për t'ju garantuar shërbimin më të mirë të mundshëm Është hapur Konsullata e pestë e Përgjithshme e Kosovës në Gjermani. Konsullata e cila është hapur mbrëmë është vendosur në Hamburg. Lajmin e ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se do të përmes kësaj konsullate do të forccohet tregtia dhe do të promovohen lidhje të forta mes të dyja shteteve

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në

 1. Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft der Republik Kosovo, Berlin, Germany. 10,480 likes · 103 talking about this · 200 were here. Ambasada e Republikës së Kosovës në..
 2. Gepostet von Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Stuttgart am Sonntag, 3. Mai 2020 Mai 2020 trending_up Më të lexuara
 3. Gjatë kësaj vizite, delegacioni u njoftua me punën e shkëlqyer që Konsullata është duke kryer, dhe për shërbimet konsullore që po u ofrohen qytetarëve të Republikës së Kosovës në këtë hapësirë së shtetit gjerman. Konsullata është duke krijuar të hyra të larta për shtetin e Kosovës si dhe duke përfaqësuar denjësisht Republikën e Kosovës në aktivitete të shumta me rëndësi ekonomike dhe kulturore për vendin tonë
 4. absprache unter der Telefonnummer: 030/ 240 4769-11. Albanisch
 5. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Düsseldorf. 2,620 likes · 82 talking about this · 104 were here. Në linkun e poshtshënuar mund ti..
 6. Gjermania mbetet mbështetësi kryesor i Kosovës në Evropë, jo vetëm si partneri kryesor tregtar i Kosovës, por edhe në aspektin politik e kulturor. Për mua kishte një domethënie.
 7. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Frankfurt am Main, Frankfurt am Main. 2,753 likes · 55 talking about this · 127 were here. Në..

Për Ne; Lajme Lista me numra emergjentë për kosovarët brenda dhe jashtë shtetit. 04/22/2020 07:44 nga: E Sh. Virusi COVID-19 është shpërndarë gjithandej nëpër botë dhe shtete të ndryshme kanë marrë masa të ndryshme për të ngadalësuar përhapjen e tij, si dhe për të mbrojtur qytetarët e vet nga rreziku. Republika e Kosovës ësht ëpo ashtu e prekur nga ky virus, deri më. konsullata e republikËs sË kosovËs nË kopenhagË, danimarkË +45 50336755 ————————————————————————————————————————————- ambadsada e republikËs sË kosovËs nË vjenË, austri + 43 664 22 33 409 ———————————————————————————————————

Shërbimet Konsullore - Mynih - Ministria e Punëve të

Ekuivalentimi Gjermani; Legalizimi dhe Apostile; Vërtetimi i nënshkrimit dhe vërtetimi i kopjeve; Dëshmi penaliteti / Regjistri qëndror i të huajve (AZR) Lejet e drejtimit të automjetit dhe transporti; Lista e avokatëve, mjekëve dhe përkthyesve; Dogana; Portali Make it in Germany Informacione mbi aplikimin për viz ambasada e republikËs sË kosovËs nË berlin, gjermani +49 152 29084675. konsullata e pËrgjithshme e republikËs sË kosovËs nË hamburg, , gjermani +49 157 39884891. konsullata e pËrgjithshme e republikËs sË kosovËs nË frankfurt, gjermani +49 1522 908 4675. konsullata e republikËs sË kosovËs nË stuttgart, gjermani +49 1523 733 781

Më 21 shkurt 2008, Zyra Ndërlidhëse u shndërrua zyrtarisht në ambasadë. Ambasada Gjermane gjendet në kodrën e Arbërisë (ish-Dragodan), ku kanë selinë edhe shumë misione tjera diplomatike. Në ambasadë veprojnë 35 diplomatë dhe 50 vendorë konsullata e pËrgjithshme e republikËs sË kosovËs nË hamburg, , gjermani +49 157 39884891 KONSULLATA E PËRGJITHSHME E REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË FRANKFURT, GJERMANI Ambasada e Kosovës në Berlin dhe Konsullata e Përgjithshme në Bavari janë në kontakt me autoritetet gjermane për t'u sqaruar kjo tragjedi e rëndë. Jeta jashtë vendlindjes në këto rrethana din të jetë shumë e rëndë, dhe jemi duke bërë çdo gjë që familjes t'u gjindemi pranë në këto çaste të vështira

Me këtë punë tashmë janë ngarkuar tri konsullata. Zemaj: Institucionet e Kosovës gjithnjë e më afër qytetarëve kosovarë në Gjermani | Ballkani | DW | 29.08.201 Në Hamburg të Gjermanisë është hapur Konsullata e Përgjithshme e Kosovës. Kjo është konsullata e pestë që Kosova hap në Gjermani, shtet për të cilin ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, thotë se është aleati strategjik i vendit tonë në Evropë ambasada e republikËs sË kosovËs nË hagË, holandË; +316 53 85 03 07 ambasada e republikËs sË kosovËs nË pragË, Çeki; + 420 257 217 775 ambasada e republikËs sË kosovËs nË berlin, gjermani; +49 152 29084675 konsullata e pËrgjithshme e republikËs sË kosovËs nË hamburg, , gjermani; +49 157 3988489 Ambasada e Kosovës në Berlin dhe Konsullata e Përgjithshme në Bavari janë në kontakt me autoritetet gjermane për t'u sqaruar kjo tragjedi e rëndë ka shkruar ajo. Edhe deputeti Behgjet Pacolli ka reaguar në lidhje me rastin duke e quajtur një tragjedi shumë të rëndë

Kosova hap konsullatën e pestë në Gjermani, kësaj radhe në

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft der Republik Kosovo, Berlin, Germany. 10,423 przajek · 521 ôzprŏwiajōm ô tym · 197 were here. Ambasada e Republikës së Kosovës në.. Ambasada e Kosovës në Berlin dhe Konsullata e Përgjithshme në Bavari janë në kontakt me autoritetet gjermane për t'u sqaruar kjo tragjedi e rëndë. Jeta jashtë vendlindjes në këto rrethana din të jetë shumë e rëndë, dhe jemi duke bërë çdo gjë që familjes t'u gjindemi pranë në këto çaste të vështira. /Telegrafi Virusi COVID-19 është shpërndarë gjithandej nëpër botë dhe shtete të ndryshme kanë marrë masa të ndryshme për të ngadalësuar përhapjen e tij, si dhe për të mbrojtur qytetarët e vet nga rreziku. Republika e Kosovës është po ashtu e prekur nga ky virus. Qeveria e Republikës së Kosovës ka shpallur gjendje emergjente dhe kërkon nga [

Republika e Kosovës është po ashtu e prekur nga ky virus, deri më sot (16 mars 2020) me 15 raste të konfirmuara. Qeveria e Republikës së Kosovës ka shpallur gjendje emergjente dhe kërkon nga secili qytetar të përfillë vendimet e saj, njëherësh po përpiqet që t'ju vije në ndihmë shtetasve të vet nëpër botë, transmeton lajmi.net Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se mbrëmë në Hamburg kanë përuruar Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës me qëllim forcimin e marrëdhënieve të Kosovës me Gjermaninë, ofrimin e shërbimeve më të mira dhe efektive konsullore për diasporën tonë që jeton në zonën përreth Hamburgut dhe Gjermanisë veriore dh Hapet Konsullata e përgjithshme e Kosovës në Hamburg. Gazeta Alo. Publikuar: 15/12/2019 12:32. Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se mbrëmë në Hamburg kanë përuruar Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës me qëllim forcimin e marrëdhënieve të Kosovës me Gjermaninë, ofrimin e shërbimeve më të mira dhe efektive. Duhet të bëjmë sa më shpejt spostimin në një vend ku të mund të përballohet ky fluks, duke pasur parasysh që fluksi do jetë dhe më i madh, për shkak se në të njëjtën hapësirë do ofrojë shërbimet e veta dhe konsulli dhe stafi i konsullit të Kosovës, gjë që ne kemi rënë dakord dhe do aktivizohet shumë shpejt. Kështu që praktikisht konsullata e Milanos do jetë.

Ambasada e Kosovës në Berlin dhe Konsullata e Përgjithshme në Bavari janë në kontakt me autoritetet gjermane për t'u sqaruar kjo tragjedi e rëndë. Jeta jashtë vendlindjes në këto rrethana din të jetë shumë e rëndë, dhe jemi duke bërë çdo gjë që familjes t'u gjindemi pranë në këto çaste të vështira, ka shkruar Haradinaj. Për këtë rast ka reaguar edhe. Sot i bëra një vizitë Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Dyzeldorf. Në vazhdën e forcimit të marrëdhënieve Kosovë - Gjermani Konsullata u hap në muajin nëntor të vitit 2019 në Landin, North Rhine-Ëestphalia (NRË). Kjo përfaqësi konsullare diplomatike do të sjellë lehtësira për diasporën tonë në këtë anë të Gjermanisë duke u ofruar. Me rastin e vdekjes tragjike të personave B.A dhe H.A (13 dhe 17 vjeçar) në Gjermani, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për prindërit e familjarët, si dhe qytetarët e Deçanit dhe Kosovës. Ambasada e Kosovës në Berlin dhe Konsullata e Përgjithshme në Bavari janë në kontakt me autoritetet gjermane. Komuna jonë në konferencë të turizmit në Gjermani. 2020/01/14 - 10:49. Sot është mbajtur Konferenca e Turizmit të Kosovës, të organizuar nga Konsullata e Kosovës në Sttutgart. Në këtë konferencë drejtoresha e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Sevil Kazaz ka bërë prezantimin e potencialit turistik të Prizrenit, si dhe ka dhënë informacione lidhur me turizmin. Konsullata e përbashkët në Mynih do të mundësojë ofrimin e shërbimeve për qytetarët e Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës. 20.10.2016 ~ 06.12.2020 59326

Ambasada Gjermane Prishtin

Në koordinim me Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Disaporës së Republikës së Kosovës dhe bazuar në vendimin e Qeverisë së Gjermanisë dhe Kryeministrave të Landeve Gjermane për ndalim kontaktin, Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin si dhe Konsullatatat e Përgjithshme të Kosovës në Munih, Stuttgart, Frankfurt, Duesseldorf, Hamburg si dhe Kopenhagë, nuk do të punojnë me palë deri me datën 19 Prill 2020 kur pritet vendimi i radhës pas vlerësimit të situatës. Ambasada e Kosovës në Gjermani lut të gjithë personat që për rastet emergjente të përdorin numrat e telefonit në Konsullata dhe të vizitojnë ëebin zyrtar të ambasadës. SHARE. Facebook. Twitter. tweet; RELATED ARTICLES MORE FROM AUTHOR. LAJME. Lirohen nga burgu Nexhat e Fadil Demaku . LAJME. Merr flakë shtylla elektrike në një lagje në Klinë, banorët mbesin në terr. LAJME. Është hapur në Hamburg të Gjermanisë Konsullata e Përgjithshme e Kosovës. Kjo është konsullata e pestë që Kosova hap në Gjermani, shtet për të cilin ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, thotë se është aleati strategjik i vendit tonë në Evropë. Këtë mbrëmje inauguruam në Hamburg Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës që do të [ Familienzusammenführung in Deutschland (Termin-Warteliste) | Bashkim familjar Gjermani | Spajanje porodice u Nemačkoj. Aufnahme einer qualifizierten Beschäftigung mit in Deutschland anerkanntem Abschluss (Berufsausbildung oder Hochschulstudium) - Termin-Warteliste / Nisja e punësimit profesional me një kualifikim (arsim profesional, apo studime. Ky grup nxënësish nga shtatori do të fillojë me shkollim/punë, përmes projektit të realizuar nga APPK në bashkëpunim me Diakonie Baden-Württemberg, që siguron që gjatë tri viteve të ardhshme nxënësit të kryejnë shkollime profesionale në fushën e kujdesit ndaj të moshuarve. Stuttgart, 01.06.2016 Siç u njoftuam nga Konsullata e Kosovës në Shtutgar, sot , më [

Ambasada e Kosovës. Avenue Roger Vandendriessche 38 1150 Woluwe Saint Pierre Brussels +32 2 773 2700 Fax. +32 2 773 2709 embassy.belgium@rks-gov.net www.ambasadat.gov.al/belgium. Shërbimi Konsullor +32 2 773 2730 Fax. +32 2 773 2709 consulate.brussels@rks-gov.net www.ambasada-ks.net/b Adresa: Simeonovsko shose 3. Vendi: Sofia. Kategoritë: ambasada dhe konsullata të republikës së maqedonisë jashtë vendit. /sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png. +40212115150. ЈАВИ СЕ +40212115150 Egjipt-Ambasada në Kajro. Adresa: St.214, B.6/1 Degla Maadi. Vendi: Cairo. Kategoritë: ambasada dhe konsullata të republikës së maqedonisë jashtë vendit. /sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png Është hapur në Hamburg të Gjermanisë Konsullata e Përgjithshme e Kosovës. Kjo është konsullata e pestë që Kosova hap në Gjermani, shtet për të cilin ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, thotë se është aleati strategjik i vendit tonë në Evropë. Këtë mbrëmje inauguruam në Hamburg Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës që do të promovojë.

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare

Ambasadat dhe konsullatat - www

Shoqatat shqiptare zyrtare ne Gjermani Bashkësitë shqiptare të zyrtarizuara në gjermani Bashksia kulturore shqiptare e.V. -- 22305 Hamburg Klubi shqiptar 1. Bajram Curri e.V. -- 12047 Berlin 2 F. Grejçevci -- 70794 Bernhausen 3. Jusuf Gervalla -- 30451 Hannover 4 Kaçaniku 90 -- 50825 Köln 5 Kosova e.V. -- 21109 Hamburg 6. Nurije Zekaj -- 45141 Essen Klubi 'Kosova' -- 78224 Singen Klubi. Në tetor të vitit 2009, iu bashkua shërbimit diplomatik dhe konsullor të Republikës së Kosovës dhe u emërua Konsull i Republikës së Kosovës në Frankfurt (Gjermani). Nën drejtimin e tij, në vitin 2009 është themeluar dhe konsoliduar me sukses Konsullata e parë e Republikës së Kosovës në Frankfurt, në të cilën ai ka ushtruar funksionin e Shefit të Misionit Konsullor deri. Piktori shqiptar, Rifat Gecaj, me veprimtari në Gjermani, së fundi ka bërë të ditur një ekspozim modest të pikturave të tij në Gjermani, shkruan albinfo.ch. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Mynih gjithmonë ka dyert e hapura dhe është mbështetëse e fuqishme e artit dhe kulturës sonë si dhe ofron promovimin e këtyre vlerave në hapësirat e konsullatës konsullata e pËrgjithshme e republikËs sË kosovËs nË munih +49 152 18 22 28 40 -----konsullata e pËrgjithshme e republikËs sË kosovËs nË dÜsseldorf, gjermani +49211 54 222 222 -----ambasada e republikËs sË kosovËs nË bern, zvicËr +41 31 310 06 90 +41 77 913 24 21-----konsullata e pËrgjithshme e republikËs sË kosovËs nË. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Frankfurt am Main, Frankfurt am Main. २,८९८ जनाले मन पराउनुभयो · १३८ जनाले यसको बारेमा कुरागर्दै..

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka njoftuar hapjen e Konsullatës shqiptare në Bari të Italisë pë Unioni I Bizneseve Shqiptare-Gjerm ane ne Gjermani. Me ftesë të Presidentit të Republikës së Kosovës SH.T z. Hashim Thaçi dhe nën organizimin e Konsullatës së Përgjithshme të RKS-së në Dyseldorf, në ambientet e... More Në Munih të Gjermanisë, hapet Konsullata e përbashkët e Kosovës dhe e Shqipëris Kësaj here, ministri i Punëve të Jashtme ka bërë një gafë të rëndë me ambasadorin e Kosovës në Gjermani, z.Beqë Cufaj. Kjo ndodhi në një event në Gjermani, më saktë në qytetin e bukur të Hamburgut, ku u përurua Konsullata e Përgjithshme e Kosovës, e cila do ta kishte për qëllim forcimin e marrëdhënieve të Kosovës me Gjermaninë

Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Mynih - Startseite

Informacion për qytetarët e Kosovës rreth programit Erasmus+. Nëse dëshironi të udhëtoni në një Shtet Schengen, konsullata e atij shteti duhet të shqyrtojë aplikacionin tuaj. Nëse doni të udhëtoni në më shumë se një shtet Schengen, aplikacioni juaj duhet të shqyrtohet nga ana e Konsullatës së destinacionit tuaj kryesor. Destinacioni kryesor nënkupton destinacionin ku. Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka njoftuar për shkarkime të shumë konsujve nëpër konsullata të Kosovës.. Konjufca ka marrë vendim për Shfuqizimin e Vendimeve të Kundërligjshme, në kundërshtim me nenin 20 te Ligjit Nr. 03/L-122 për Shërbimin e Jashtëm të Republikës së Kosovës, duke larguar nga puna 14 konsuj që ishin duke shërbyer në diplomacinë kosovare ambasada e kosoves ne stuttgart. o que e clipart o que e um clip art. pin. Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së Kosovës KosovoDiaspora: pin. Kosova përfaqësohet në panairin e librit në Leipzig - Lajme nga Panairi me traditë prej afër 400 vitesh ka sjell këtë vit rreth 208 mijë Poezitë e Selmanit u pritën me interes të madh nga vizitorët dhe u pasuan: pin.

Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Mynih - Beiträge

Video: Kosova hap në Gjermani kosullatën e pestë, kësaj radhe në

Shqipëria dhe Kosova hapin Konsullatën e përbashkët në

Rrahman Islami - Shoqata Velbert dhe anëtar i Këshillit Integrues, z. Jusuf Jusufi - Kryetar i Bashkësisë Shqiptare në Gjermani, z. Bahri Cani nga Deutsche Welle, znj. Lindita Kryeziu dhe Fitore Berisha nga Shoqata e Gruas Dora d`Istria, z. Pal Sokoli - Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptar në Gjermani, znj Konsullata e Kosovës në Stamboll ka një njoftim të ri për kosovarët që ia mësyn Turqisë; Kryetari i degës së LDK-së në Gjermani: Abrashi e Rugova komunikuan me ne sa për sy e faqe; Kryetari i degës së LDK-së, Gjermani: Menduan që votuesit besnikë të LDK-së gjithmonë do t'i japin vot Piktori shqiptar, Rifat Gecaj, me veprimtari në Gjermani, së fundi ka bërë të ditur një ekspozim modest të pikturave të tij në Gjermani Qeveria e Kosovës ka shpallur sot gjendjen e jashtëzakonshme, teksa numri i të infektuarve me koronavirus ka arritur në 15. Duke iu bërë thirrje qytetarëve të zbatojnë masat e marra, qeveria vë në dispozicion një numër emergjent, ku çdo kosovar në mbarë botën mund të telefonojë, nëse ka simptoma të koronavirusit. Njoftimi i qeverisë së Kosovës: Të nderuar qytetarë.

Ambasada e Republikës së Kosovës në Bernë . February 13, 2019 · Urime 11-Vjetori i Pavarësisë së Shtetit të Kosovës! Gëzuar! Related Videos. 1:01. Kosovo Ready For You To Invest. Hapet Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Hamburg. FaktePlus 15/12/2019, 12:38 0. Shpërndarje. Shpërndaje në Facebook e dytë pas Dusseldorfit që hapim në Gjermani si pjesë e zgjerimit të rrjetit diplomatik dhe konsullor të Kosovës në Gjermani që te jemi më afër diasporës sonë. Tani Kosova përfaqësohet përmes Ambasadës së saj në Berlin dhe Konsullatave të.

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në

Albinfo - Lajmet e Fundit - Gazeta Shqiptare - Lajme Shqi

Konsullata e Kosovës në Kanada ka një njoftim për bashkatdhetarët. 04/01/2021 09:01 . Qytetarët nga Kosova me nënshtetësi kanadezë që gjatë këtyre dite janë duke udhëtuar nga Kanadaja drejtë Kosovës përmes linjës së Stambollit po iu kërkohet që të kenë me vetë ndonjë nga dokumentet e Kosovës qofshin ato edhe të skaduar. Sipas njoftimit të fundit nga Konsullata e. Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Frankfurt ka kontaktuar me autoritetet policore në Trier dhe deri në këtë çast nuk ka informata për ndonjë qytetar të Kosovës të lënduar. Një makinë ka hyrë në një zone këmbësorësh në qytetin perëndimor të Trier në Gjermani, duke mbytur katër persona, përfshirë një foshnjë nëntë muajshe. / 21Medi 40 Vjetori i Demonstratave të vitit 1981 shënohet edhe në Gjermani. Prill 19, 2021. Në përvjetorin e 40 të demonstratave të vitit 1981, në Konsullatën e Republikës së Kosovë në Stuttgart të Gjermanisë dhe në bashkëpunim me MPJD, u mbajt Simpozium shkencorë për rolin historik të demonstratave të vitit 1981. Në këtë organizim ka marrë pjesë edhe Rektori Prof. Dr. Bajram. Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Mynih, München (Munich, Germany). ४,४२० जनाले मन पराउनुभयो · १७२ जनाले यसको बारेमा कुरागर्दै छन् · १८३ हरु यहाँ..

Vizitë në Konsullatën e Republikës së Kosovës në Gjermani

Shqiptare ne - Leipzig Gjermani. Fan Page. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Frankfurt am Main. Shërbim publik. Shoqata Pavarësia Stuttgart e.V. Organizatë e komunitetit. Fahrschule Sieber . Autoshkollë. Shqiptaret në Dortmund. Personazh publik. Alesperance. Dyqan perdesh dhe grilash. Xhamia e fshatit Shkozë-Malishevë. Sajt uebi edukimi. Shiko më shumë triangle. Ministrja e Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se Ambasada e Kosovës në Berlin janë në kontakt me autoritetet gjermane për t'u sqaruar rasti i ndarjes nga jeta të dy vëllezërve kosovarë.Me këtë rast, Ministria e Jashtme dhe e Diasporës, ka s

Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Mynih - StartseiteEdhe 54 të rinj nga Kosova fillojnë shkollimin profesionalAmbasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft derNë Panairin Ndërkombëtar të Librit në Frankfurt ështëEmiratet e Bashkuara Arabe ndërtojnë spital në Kosovë në
 • Wohnung kaufen Soest 2 Zimmer.
 • Falschgeld gekauft.
 • Gänseessen Rhein Main.
 • Destiny 2 stuff of myth not working.
 • Usyk Chisora.
 • Brakel einkaufen.
 • Crocs bei Lidl.
 • Wilde Karten Hearthstone.
 • Camping Valle Romantica.
 • Ds real karte.
 • Buchbinder Franchise.
 • Bleaching Berlin Prenzlauer Berg.
 • WBK Kassel ausstellerliste.
 • Menschenrechte Aufklärung.
 • Oudermodi schematherapie.
 • The niu Cab.
 • Miniatur Relais 24V DC.
 • Provisionsvereinbarung Muster Österreich.
 • Villa Düsternbrook kaufen.
 • Morrowind Rebirth german.
 • SAP Aktie Prognose 2030.
 • Ringzug Fahrradmitnahme.
 • Bem beauftragter ausbildung ihk.
 • Cooler hacker name.
 • Adidas vrct.
 • Custom chrome shortcut Manager.
 • Giada De Laurentiis Wiki deutsch.
 • Enigma2 sat>ip client.
 • Control phone from PC without USB debugging.
 • Pauschalreisen Pattaya.
 • OpenideaL.
 • Dispergiervermögen Definition.
 • Warnemünde Leuchtturm in Flammen 2021 Corona.
 • Ingolstadt Village Gehalt.
 • Durchlauferhitzer günstig kaufen.
 • Eat the World Erfurt.
 • Heinz Petry.
 • Wochenendgrundstück Märkische Schweiz.
 • Tandem Methode.
 • Kernlehrplan NRW Deutsch Gymnasium.
 • LIVIQUE.